Stiftet den 6. december 1882

Klubbens 129 års fødselsdag

Fødselsdagen holdes onsdag den 7. december 2011 kl. 18.30  i Brønshøj Nye Selskabslokaler, Præstegårds Allé 19-21, 2700 Brønshøj (4-5 minutters gang fra Brønshøj Torv). Her starter vi med en velkomstdrik, førend vi går til det smukke veldækkede bord og den lækre tre retters menu. Til middagen serveres 1 glas hvidvin, ½ fl. rødvin og 1 glas portvin. Middagen afsluttes med kaffe og lidt sødt. Vi har musikledsagelse under middagen, og efter middagen vil der blive spillet op til dans, som sikkert mange har lyst til.

I år har vi aftalt med Frederiksbergs Borgmester Jørgen Glenthøj, at han står for årets spændende og fornøjelige festtale i anledning af fødselsdagen og den tilstundede jul.

Grundet ”Rigets sunde økonomi” giver Klubben igen i år lidt tilskud til fødselsdagen, således at hele arrangementet kan holdes for kr. 275,- for medlemmer og 350,- kr. for
ikke-medlemmer.

Tilmelding til Klubbens sekretær Kirsten Moldam påtelefon 33 31 19 46 (aften) eller mail kirsten@moldam.dk, senest søndag
4. december.
Betaling foretages til Klubbens bankkonto (husk at anføre navn!), reg.nr. 1551 konto 6053 548 senest 3. december.

Nyt fra Facebook
Arkiv