Stiftet den 6. december 1882

Debataften med Helge Adam Møller på Københavns Rådhus

Vort mangeårige folketingsmedlem, Helge Adam Møller, kommer tirsdag den 31. januar 2012 kl. 19.00 til en debataften med Klubbens medlemmer og inviterede på Københavns rådhus, BR-salen. Efter hans indlæg vil der være rig mulighed for at stille spørgsmål.

Efter mødet er der – traditionen tro – fællesspisning i Havnerådssalen (rådhuskælderen), hvor der serveres 2 stk. smørrebrød – den sædvanlige gode kvalitet fra Claus Meyers køkken – 1 glas hvid- eller rødvin, kaffe/the og kage. Pris kr. 130,- for Klubbens medlemmer, og kr. 155,- for ikke-medlemmer. Tilmelding senest 29. januar til Klubbens sekretær Kirsten Moldam på telefon 33 31 19 46 (aften/week-ends) eller mail: kirsten@moldam.dk.

Vi ser frem til en spændende aften med livlig debat!

Nyt fra Facebook
Arkiv